ČASTÉ DOTAZY

Pokud zde nenajdeš odpovědi na své otázky, neváhej nás kontaktovat na univerzita@esuba.eu!

Proč by mi měl kouč pomoct?

Hlavní výhoda kouče je, že si všimne chyb, které hráči často uniknou. Při hře se soustředí na výkon hráče a to, jakým způsobem reaguje v daných situacích. Také přináší jiný pohled na hru. Díky tomu může na chyby hráče upozornit a změnit jeho výkonnost. 

Jakou formou lekce probíhají?

Lekce probíhají online přes Discord, kde budou sdíleny materiály a proběhne zde základní příprava před praktickou částí. Důležitá pro nás je interaktivnost a oboustranná aktivita. Poté se vrhneme s koučem do hry, kde už si hráči vyzkouší to, co se naučili. Pozápasová analýza proběhne opět na Discordu.

Co mě naučíte?

Ať už jde o jakoukoliv z nabízených her, vždy to můžeme rozdělit na dvě části. V té první se podíváme na hru a co byste v ní měli ovládat. Například draft v LoLku, granáty ze CS:GO, Valorant ability a podobně. Postupně probereme všechny body a v neposlední řadě rozebereme klíčovou schopnost. Umět vyhodnotit situaci, kdy co udělat. To ti ukážeme.

 

V druhé části se zaměříme na mentální přípravu, která je pro úspěch neméně důležitá. Soustředěnost, mentální odolnost, motivace do hry. Ne vždy se daří, ale tím se nesmíš rozhodit. My ti ukážeme, jak se na takové situace obrnit. Protože psychika hraje velkou roli a může rozhodnout tvůj zápas. A s tím vším je spojená i životospráva nebo přístup k trénování. To tě taky naučíme.

Kolik času je hraní a kolik času učení?

V každé hře se tento poměr může lišit. Naše lekce jsou však nastavené tak, aby se dostalo jak na teoretickou, tak praktickou část a její následné zhodnocení.

Co dostanu v souhrnu lekce?

Souhrn lekce obsahuje trenérem připravené výstupy, které během konkrétní lekce učil. Hráč si tak bude moci kdykoliv připomenout téma, které se probíralo.

Liší se skupinové a individuální lekce?

Hlavní rozdíl je především v prostoru, který hráč dostane a v tom, co se bude učit. U individuálních lekcí hráč zlepšuje ty vlastnosti, na kterých se po konzultaci a úvodní analýze domluví s trenérem.

U skupinových lekcí je téma lekce předem dané a všichni hráči pracují na tom samém.

Pro jaké úrovně hráčů lekce jsou?

Naše lekce jsou určené pro všechny úrovně hráčů; od úplných začátečníků a hráčů hrajících pro zábavu až po zkušené jedince aspirující na profesionální kariéru.  

V jakých hrách koučink probíhá?

Momentálně nabízíme koučink v League of Legends, CS:GO, Valorant, Fortnite a World of Tanks. Zároveň nabízíme i obecný koučink, kde jakémukoliv hráči vysvětlíme vše od nastavení herního tréninkového režimu (v jakékoliv hře) až po správnou stravu a výběr vhodného sportu jako doplněk pro tvou herní kariéru.

Budou lekce probíhat i v jiné hře?

Jistě do budoucna plánujeme koučovat i jiné hry. Avšak na jejich otevření potřebujeme vidět váš zájem. Pokud tedy stojíte o koučink v jiných hrách, dejte nám vědět!

Kdo jsou naši koučové?

Tomáš Kněžínek – Kouč League of Legends

Tomáš je student medicíny, majitel esportového baru a hlavně, úspěšný trenér League of Legends, který se trénování na nejvyšší úrovni věnuje už přes 6 let a v týmovém kolektivu se pohybuje od mala. Měl pod sebou mnoho talentů, kteří to dotáhli do Evropy a někteří až do nejvyšší ligy LEC. Jako trenér má velké množství úspěchů na českých, ale i mezinárodních turnajích včetně několika titulů MČR. Jeho bratr Freeze už od roku 2014 hraje na nejvyšší mezinárodní úrovni a díky tomu Tomáš cestoval a žil s profesionálními týmy ze zrahraniči, kde načerpal další zkušenosti a to od těch nejlepších. Ve volném věnuje se studiu nejlepších týmů, trenérů, ale i fyzioterapeutů a psychologů. Jeho cílem je se věnovat trénování v esportu a rozvoji mládeže na plný úvazek.

 

Miroslav Nečas – Mentální kouč

Miroslav je mentálním koučem nejznámějších jmen u nás. Spolupracuje s Red Bullem, trénuje vrcholové sportovce a olympioniky. Má přes 20 let zkušeností s osobním rozvojem a přes 30 let se věnuje studiu úspěšných sportovců. Procestoval přes 70 zemí, kde se naučil novým přístupům a získal dostatečný nadhled. Ovládá hned několik technik rozvoje osobnosti. Jednu vytvořil. Zároveň úči na vysoké škole, mentoruje trenéry a podílí se na metodologii výchovy mládeže v největším sportovním klubu v Liberci. Přes 20 % svého času věnuje vlastnímu sebezdokonalování, aby nabídl klientům v rámci Evropy ty nejlepší služby. Znalosti také čerpá od elit z oboru po celém světě. 

Jak za lekci zaplatit?

Placení probíhá předem platbou na účet na základě vystavené zálohové faktury.

Co když se nebudu moci dostavit?

V případě zrušení alespoň 24 hodin předem je možné lekci přesunout na náhradní termín. V opačném případě lekce propadá.

Která lekce je vhodná pro moje dítě?

Pokud hrám nerozumíte, ale chcete darovat lekci třeba jako dárek, napište nám na univerzita@esuba.eu a my vám rádi poradíme.

Co lekce dítěti přinesou?

Kromě zlepšení herních dovedností je pro nás důležitý rozvoj vlastností, které jsou důležité pro profesionály i každého dospělého. Soustředěnost, disciplína, správné vyhodnocování rizik. To je jen základní výčet toho, co se v eSubě snažíme hráčům vštípit.

KURZY S KNĚŽÍNKEM

Kdo je Tomáš Kněžínek a proč by mi měl zrovna on pomoct?

Protože na naší scéně není lepšího a zkušenějšího trenéra než je Nightshare. Výčet úspěchů mluví za vše: Několikanásobný vítěz Hitpoint Masters, několikanásobný mistr České republiky a také ten, který dovedl eSubu k historicky největšímu úspěchu na české a slovenské scéně, titulu V4 Future Sports.

Co mě naučíte?

Ve zkratce? Všechno. V lekcích projdeme naprosto vším od hledání ideálních hráčů, práce s nimi, přes in-game taktiky a zápasové přípravy až po reviews a tréninky. Cílem kurzu je se podívat do hloubky na vše, co dobrý kouč LoLka musí znát.

Kolik kurz obsahuje lekcí a kdy se lekce konají?

Celý kurz je složený z 10 lekcí a probíhá vždy 1x týdně v předem stanovený den a čas.

Pro koho je kurz určený?

Kurzy jsou pro každého, kdo se chce zlepšit. Primárně jsou mířeny na budoucí a stávající kouče, ale mají co nabídnout i hráčům, kteří chtějí hře hlouběji porozumět.

Co když se nedostavím na lekci?

Nevadí, dostaneš ji po jejím proběhnutí celou ze záznamu, takže o nic nepřijdeš. Ale nejlepší je být vždy přítomen a pokládat případné dotazy.