ČASTÉ DOTAZY

Pokud zde nenajdeš odpovědi na své otázky, neváhej nás kontaktovat na univerzita@esuba.eu!

Proč by mi měl kouč pomoct?

Hlavní výhoda kouče je, že si všimne chyb, které hráči často uniknou. Při hře se soustředí na výkon hráče a to, jakým způsobem reaguje v daných situacích. Také přináší jiný pohled na hru. Díky tomu může na chyby hráče upozornit a změnit jeho výkonnost. 

Jakou formou lekce probíhají?

Lekce probíhají online přes Discord, kde budou sdíleny materiály a proběhne zde základní příprava před praktickou částí. Důležitá pro nás je interaktivnost a oboustranná aktivita. Poté se vrhneme s koučem do hry, kde už si hráči vyzkouší to, co se naučili. Pozápasová analýza proběhne opět na Discordu.

Co mě naučíte?

Rozdělíme to na dvě části. Jednou jsou čistě herní mechaniky. Warding, trading, itemizace, botlane systémy a prostě všechno, co musíš dávat na jedničku. Ale tady to jen začíná. Jedna věc je něco umět a druhá je správně vyhodnotit, kdy co udělat. To ti ukážeme.

 

V druhé části se zaměříme na mentální přípravu, která je pro úspěch neméně důležitá. Soustředěnost, mentální odolnost, motivace do hry. Ne vždy se daří, ale tím se nesmíš rozhodit. My ti ukážeme, jak se na takové situace obrnit. Protože psychika hraje velkou roli a může rozhodnout tvůj zápas. A s tím vším je spojená i životospráva nebo přístup k trénování. To tě taky naučíme.

Kolik času je hraní a kolik času učení?

Hra jako taková by měla zabrat cca polovinu z jedné lekce, jednu čtvrtinu zabere předzápasový rozbor a druhou čtvrtinu finální analýza hry.

Co dostanu v souhrnu lekce?

Souhrn lekce obsahuje trenérem připravené výstupy, které během konkrétní lekce učil. Hráč si tak bude moci kdykoliv připomenout téma, které se probíralo.

Jaký je rozdíl mezi skupinovou a individuální lekcí?

Hlavní rozdíl je především v prostoru, který hráč dostane a v tom, co se bude učit. U individuálních lekcí hráč zlepšuje ty vlastnosti, na kterých se po konzultaci a úvodní analýze domluví s trenérem.

U skupinových lekcí je téma lekce předem dané a všichni hráči pracují na tom samém.

Pro jaké úrovně hráčů lekce jsou?

Naše lekce jsou určené pro všechny úrovně hráčů; od úplných začátečníků a hráčů hrajících pro zábavu až po zkušené jedince aspirující na profesionální kariéru.  

V jakých hrách koučink probíhá?

Momentálně probíhají lekce pouze ve hře League of Legends. Zároveň nabízíme i obecný koučink, kde jakémukoliv hráči vysvětlíme vše od nastavení herního tréninkového režimu (v jakékoliv hře) až po správnou stravu a výběr vhodného sportu jako doplněk pro tvou herní kariéru.

Budou lekce probíhat i v jiné hře?

Do budoucna plánujeme přidat i další hry. Pokud tě zajímá jaké, sleduj nás na sociálních sítích.

Kdo jsou naši koučové?

Tomáš Kněžínek – Kouč League of Legends

Tomáš je student medicíny, majitel esportového baru a hlavně, úspěšný trenér League of Legends, který se trénování na nejvyšší úrovni věnuje už přes 6 let a v týmovém kolektivu se pohybuje od mala. Měl pod sebou mnoho talentů, kteří to dotáhli do Evropy a někteří až do nejvyšší ligy LEC. Jako trenér má velké množství úspěchů na českých, ale i mezinárodních turnajích včetně několika titulů MČR. Jeho bratr Freeze už od roku 2014 hraje na nejvyšší mezinárodní úrovni a díky tomu Tomáš cestoval a žil s profesionálními týmy ze zrahraniči, kde načerpal další zkušenosti a to od těch nejlepších. Ve volném věnuje se studiu nejlepších týmů, trenérů, ale i fyzioterapeutů a psychologů. Jeho cílem je se věnovat trénování v esportu a rozvoji mládeže na plný úvazek.

 

Miroslav Nečas – Mentální kouč

Miroslav je mentálním koučem nejznámějších jmen u nás. Spolupracuje s Red Bullem, trénuje vrcholové sportovce a olympioniky. Má přes 20 let zkušeností s osobním rozvojem a přes 30 let se věnuje studiu úspěšných sportovců. Procestoval přes 70 zemí, kde se naučil novým přístupům a získal dostatečný nadhled. Ovládá hned několik technik rozvoje osobnosti. Jednu vytvořil. Zároveň úči na vysoké škole, mentoruje trenéry a podílí se na metodologii výchovy mládeže v největším sportovním klubu v Liberci. Přes 20 % svého času věnuje vlastnímu sebezdokonalování, aby nabídl klientům v rámci Evropy ty nejlepší služby. Znalosti také čerpá od elit z oboru po celém světě. 

Jak za lekci zaplatit?

Placení probíhá předem platbou na účet na základě vystavené zálohové faktury.

Co když se nebudu moci dostavit?

V případě zrušení alespoň 24 hodin předem je možné lekci přesunout na náhradní termín. V opačném případě lekce propadá.

Jak zjistit, která lekce je vhodná pro moje dítě?

Pokud hrám nerozumíte, ale chcete darovat lekci třeba jako dárek, napište nám na univerzita@esuba.eu a my vám rádi poradíme.

Co lekce dítěti přinesou?

Kromě zlepšení herních dovedností je pro nás důležitý rozvoj vlastností, které jsou důležité pro profesionály i každého dospělého. Soustředěnost, disciplína, správné vyhodnocování rizik. To je jen základní výčet toho, co se v eSubě snažíme hráčům vštípit.